دکتر مهدی عبدلی
روانپزشک - رواندرمانگر



فارغ التحصیل دکتری حرفه ای پزشکی - دانشگاه علوم پزشکی تبریز :1383-1376

انتخاب به عنوان دانشجوی برگزیده دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش پژوهشی :1383

دوره تخصصی روانپزشکی – دانشگاه علوم پزشکی تبریز :1391-1387

بورد تخصصی روانپزشکی

روانپزشک شاغل در دانشگاه علوم پزشکی جهرم :  1391- 1395

مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم :1392-1395

معاونت آموزشی دانشکده پزشکی جهرم 1394

دوره آموزشی سکسوال مدیسین (طب جنسی ) در انجمن سکسوال مدیسین اروپا 2015

فلوی سکسوال مدیسین (طب جنسی ) اتحادیه متخصصان اروپا 2016

مطب تخصصی روانپزشکی :1391- ادامه دارد


خدمات و درمان های دکتر مهدی عبدلی


درمان بیماری های خلقی، اضطرابی، اختلالات خواب، اختلالات تفکر

·  مشاوره و درمان اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان، اختلالات بیش فعالی

·  مشاوره و درمان مشکلات زناشویی و اختلالات جنسی

·  بیماری های شناختی سالمندان، اختلالات حافظه و دمانس

·  درمان اختلالات روان تنی و درد های با منشأ عصبی

·  روان درمانی های فردی و گروهی، خانواده درمانی

·  انجام مشاوره های پیش از ازدواج

·  انجام تستهای مختلف روانشناسی: تست های شخصیت، هوش، سنجش اضطراب و افسردگی و...

·  نوار مغزی با تکنولوژی دیجیتال

 

مقالات

اغلب وقتی شرح حال پرفراز و نشیب و هزار توی مراجع به اتمام می رسد و تشخیص افسردگی برای پزشک معالج مسجل می شود، وقتی دست به قلم می شویم تا نسخه بیمار را بنویسیم با این پرسش پر از تردید و نگرانی مواجه می شویم که "اگر من این داروها را بخورم عادت نخواهم کرد؟ نمی خواهم معتاد به قرص اعصاب شوم"

در محاورات روزمره وقتی کسی حال و حوصله ندارد، بغض کرده یا بی تفاوت نسبت به اتفاقات خوب اطراف تنها در دنیای خاکستری خود فرو رفته ، اصطلاح افسردگی را اطلاق می کنیم و سریع برایش نسخه مسافرت رفتن ، ورزش کردن، شنیدن چند جک دست اول را می پیچیم . اما آنچه در این شرایط با آن مواجه هستیم، اختلال تطابقی با تقلید علایم افسردگی است که اغلب هم گذرا است.

در این اختلال فرد، بی وقفه در پی لاغر ماندن و  در هراس از چاق شدن است؛گرچه از نظر دیگران حتی لاغر جلوه کند ولی باز خود را با اضافه وزن تصور می کند.
اغلب این اختلال را در دختران نوجوان و بخصوص در کسانی که به موضوعاتی همچون مدل های مد و فشن اشتغال دارند، می توان یافت. تأثیر فرهنگی رسانه ها بخصوص بنگاه های مد و تبلیغ الگوهایی مانند باربی بیش از پیش بر بروز این اختلال افزوده است.

آقای دکتر بچه ام را آورده ام تا ببینید بیش فعال است یا نه. مشاور مدرسه می گوید فرزند شما اختلال بیش فعالی دارد؛ اما مادرم می گوید این ها همه فقط حرفه و بچه باید شیطون باشه. در ضمن باباش هم با دارو خوردنش مخالفه.

زمانی که یک زن برای شروع یک رابطه جنسی برانگیخته می شود، عضلات تحتانی واژن (مهبل) برای فراهم ساختن امکان دخول شل می شوند. ولی در اختلال واژینیسموس بر عکس حتی با تصور رابطه جنسی و عمل دخول، عضلات یک سوم تحتانی واژن منقبض شده و در این شرایط اگر بخواهد دخول انجام گیرد، دردی شدید همراه با انزجار به همراه خواهد داشت. بالطبع این اختلال خود را در زمان ازدواج و اولین رابطه جنسی منجر به دخول نشان خواهد داد و گاه چنان شدید است که منجر به ازدواج به وصال نرسیده یا همان ازدواجی که همراه با دخول نشده، برای سالیان سال می گردد.

بسیار در کلینیک با مراجعانی مواجه می شویم که از سردی همسرانشان شکایت دارند و یا خانم هایی که از میل پایین جنسی خود نگران هستند. خط کش و استاندارد واحدی برای تشخیص این اختلال وجود ندارد و قضاوت در مورد آن بر عهده خود فرد، شریک جنسی و ارزیابی بالینی درمانگر است. اغلب مبنای قضاوت فرد، مقایسه خود با دیگران و یا سابقۀ قبلی اش است که به علت اختلاف در استانداردهای فردی و فرهنگی و زیستی و تغییر میل جنسی در گذر زمان بخصوص با طول کشیدن رابطه، مبنای دقیق و درستی نخواهد بود.

ارگاسم یک تجربه روانی ـ فیزیولوژیک است که در زمینه ای با اثر روانی ـ اجتماعی اتفاق می افتد. ارگاسم از نظر فیزیولوژیک رهایی از افزایش احتقان عروقی و سفتی عضلانی و از نظر روانشناسی درکی ذهنی از اوج پاسخ به محرک جنسی است. از این رو عوامل فیزیولوژیک، روان شناختی و اجتماعی ـ فرهنگی بر آن تأثیر گذار هستند.

وسواس در فرهنگ واژگان فارسی به معنی اندیشه بد، فکر یا عمل تردید آمیز و اهریمن آمده است. این اختلال شایع، اغلب ظاهر زشت و پلشت خود را آشکار نمی سازد و چنان در افکار و رفتارهای آدمی پنهان شده که بازشناسی آن حتی برای متخصصین زبده نیز گاه دشوار می نماید. اغلب افراد با شنیدن وسواس به تردید در پاکیزگی و آلودگی و یا طهارت و نجاست فکر می کنند اما این اختلال هزار چهره در تغییر ظاهر خود تردستی بی نظیر است.

پرسش و پاسخ

تماس سریع